وبلاگ

 

ارسال کالا

ارسال کالا

ارسال کالا یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های خرید کالاهای اینترنتی و یا ارسال محموله‌ها به دیگر نقاط است. نیاز به شرکتی امین، فعال و همچنین قانونی در زمینه ارسال کالا و محموله‌ها، از اساسی ترین نیازهای بشر امروزی است. برای ارسال محموله در داخل کشور می‌توان از گزینه‌های زیادی همچون پیک، شرکت پست، تعاونی اتوبوس‌رانی، شرکت‌های باربری و همچنین شرکت‌های پست خصوصی استفاده کرد. هیچ‌کدام از موارد مذکور، به‌خوبی شرکت‌های پست خصوصی، نمی‌توانند انتظارات شما از ارسال درست و به موقع کالا برآورده سازد.

ادامه مطلب

انواع مرسولات پستی

انواع مرسولات پستی

امروزه، تصور بر این است که با پیشرفت تکنولوژی و همه‌گیر شدن استفاده از اینترنت، دیگر استفاده از پست عملی بیهوده و لغو می‌باشد اما هنوز هم این قاصد خاطره‌انگیز، گره از کار بسیاری از افراد در ارسال بار باز می‌کند. با توجه به استفاده از پست‌های الکترونیکی، افراد ترجیح می‌دهند تا از آن‌ها برای ارسال نامه‌هایشان استفاده کنند، اما هنوز هم پست به‌عنوان معتبرترین مرجع برای ارسال کالا ، شناخته می شود. ما در شرکت کاراپست قصد آشنا کردن هرچه بیشتر شما عزیزان با این خدمات پستی را داریم.

ادامه مطلب

فریت بار از چین

فریت بار از چین

فریت بار از چین از مواردی است که امروزه کاربرد زیادی دارد. این کار در واقع نوعی ارسال خصوصی کالا محسوب می‌شود و جنبه‌ی تجاری ندارد.کشور چین یکی از وارد کنندگان اصلی کالا به کشورمان محسوب می‌شود. طبق آمارهای ثبت شده فقط در سال ۹۶ بیش از ۱۳ میلیارد دلار کالا از این کشور وارد ایران شده است

ادامه مطلب

هزینه ارسال کالا - محاسبه قیمت مرسوله

هزینه ارسال کالا - محاسبه قیمت مرسوله

هزینه ارسال کالا از مواردی است که با توجه به روش ارسال آن تعیین می شود و برای روشهای مختلف متفاوت است. در همین راستا، فرستنده مجبور است با مراجعه به شرکت های حمل کالا و یا برقراری ارتباط به هر نحوی با آنها، با در اختیار گذاشتن تمامی مشخصات کالا مانند وزن، ابعاد، شهر مقصد، آدرس و ... از هزینه ی ارسال کالای خود باخبر شود و درنهایت اقدام به پست کردن آن نماید.

ادامه مطلب

انواع خدمات پست کالا

انواع خدمات پست کالا

با سکنی گزیدن مردم در نقاط مختلف دنیا، نیاز به ارسال کالا ها و بار های مختلف و به طور کلی خدمات پستی در سراسر جهان پدید آمد. همچنین با گسترش تجارت الکترونیک این امکان وجود داشت که فرد کالایی را از دور ترین شهر ها خریداری نماید و با استفاده از انواع خدمات پست کالا آن را درب منزل خود تحویل گیرد.

ادامه مطلب

فریت بار به اروپا

فریت بار به اروپا

همانطور که در مقالات گذشته بررسی کردیم زمانی که فردی قصد عزیمت به خارج از کشور را دارد به‌عنوان مثال قصد مهاجرت به کشورهای خارجی را دارد، می‌تواند لوازم زندگی‌اش را به کشور مقصد به ‌اصطلاح فریت (freight) کند. خدمات فریت کردن بار خیلی شبیه به ارسال بار به شهرستان‌ها و یا استفاده از خدمات یک شرکت باربری تهران می‌باشد، با این تفاوت که مقصد بار فریت شده کشور دیگری است و بخش عمده کار در داخل ایران انجام می‌شود. در این مقاله از کاراپست قصد داریم به بررسی فریت بار به اروپا بپردازیم.

ادامه مطلب

فریت بار به کانادا

فریت بار به کانادا

امروزه به دلیل شرایط اقتصادی و امکانات رفاهی خوب در کشور کانادا بسیاری از مردم کشورمان خواستار مهاجرت به این کشور هستند. از این رو فریت بار به کانادا جزو دغدغه‌های بسیاری از مسافرین محسوب می‌شود. رسالت ما در شرکت کاراپست این است که دغدغه شما را بابت ارسال کالاها برطرف کنیم.

ادامه مطلب

ارسال مدارک به دانشگاه ها

ارسال مدارک به دانشگاه ها

پس از تکمیل مدارک خواسته شده، باید آنها را از طریق پست به دانشگاه مقصد ارسال کنید. ارسال مدارک باید قبل از زمان تعیین شده برای دانشگاه انجام شود. زمان رسیدن مدارک شما بستگی به نوع پست انتخابی شما و نیز کشور مقصد دارد. بعضی مواقع دلایلی همچون تعطیلات وتغییرات آب وهوایی نیز در زمان رسیدن مرسوله ی شما تأثیر گذار می باشند.بنابراین در هنگام زمان‌بندی برای ارسال مدارک به این موارد هم حتما توجه کنید.

ادامه مطلب

ممنوعات پستی - قوانین و مقررات پست مرسولات

ممنوعات پستی - قوانین و مقررات پست مرسولات

مطابق با قوانین و مقررات پستی، ارسال برخی مرسولات از طریق پست ممنوع می باشد. با توجه به این‌که ادارات پست تابع سیاست‌گذاری کشور‌ خود می باشند، موظف‌اند طبق قوانین و مقررات کشور خود و هم‌چنین مقررات پستی، ممنوعیت‌هایی را برای ارسال مرسولات پستی اعمال کنند. اما این محدودیت ها شامل بخش‌های مختلفی است و طبق قوانین ارسال برخی کالاها دارای منع قانونی می باشد.

ادامه مطلب

1 2  بعدی آخرین