فریت بار به کانادا

 

فریت بار به کانادا
 

امروزه به دلیل شرایط اقتصادی و امکانات رفاهی خوب در کشور کانادا بسیاری از مردم کشورمان خواستار مهاجرت به این کشور هستند. از این رو فریت بار به کانادا جزو دغدغه‌های بسیاری از مسافرین محسوب می‌شود. رسالت ما در شرکت کاراپست این است که دغدغه شما را بابت ارسال کالاها برطرف کنیم.


فریت بار به کانادا

کشور کانادا دارای ده استان و سه قلمرو می‌باشد که در شمال قاره‌ی آمریکای شمالی واقع شده است. این کشور با جمعیتی حدود سی و دو میلیون نفر و مساحت ده میلیون کیلومتر مربع بیشترین مرز زمینی را با ایالات متحده داراست. شمال این کشور به اقیانوس منجمد شمالی و دو طرف آن به اقیانوس آرام و اطلس محدود می‌شود. از جمله شهرهای مهم این کشور می‌توان به اتاوا، تورنتو، مونترال و انتاریو اشاره کرد. کشور کانادا کشور محبوب بسیاری از ایرانی‌ها برای مهاجرت است. زیرا این کشور از نظر امکانات رفاهی، تحصیلی و اشتغال در سطح خیلی خوبی قرار دارد.


هزینه‌ی ارسال هوایی بار به کشور کانادا

هزینه‌ی ارسال هوایی بار به این کشور به حجم و وزن بار بستگی دارد. به عنوان مثال ۱۰_۱۱ کیلوگرم بار دارای وزن مینیمم و ۷_۸ کیلوگرم تا ۳۰ کیلوگرم دارای وزن بار نرمال می‌باشد.


نکات ضروری در فریت بار به کانادا

کشور کانادا دارای شهرهای بزرگ و زیبای بسیاری است. افرادی که برای مهاجرت و یا حتی مسافرت به این کشور اقدام می‌کنند، پس از انجام مراحل مختلف مانند خرید بلیط و دریافت ویزا جهت ورود به این کشور، قطعا لوازم و وسائلی دارند که می‌خواهند با خود ببرند. این لوازم عبارتند از لوازم خانه، وسائل شخصی و غیره. این افراد برای حمل اثاثیه‌ی خود به کشور مقصد باید از شرکت‌های فریت بار کمک بگیرند.

در نظر داشته باشید مسافران و یا مهاجران پس از اولین ورود به کانادا باید لوازم و اثاثیه‌ی خود را که قصد دارند از ایران به کشور کانادا، فریت بار کنند به گمرک این کشور اعلام کرده و فرم دیکلریشن را نیز پر کنند. تهیه و پر کردن این فرم از قوانین اصلی برای فریت بار به کانادا می‌باشد. مهاجران اجازه دارند وسایل و لوازم خود را تا چهار سال بدون پرداخت عوارض گمرکی ارسال کنند.

مهاجرین و مسافرین همواره به این نکته توجه داشته باشند  که به هنگام ارسال بار ‌از ایران به یکی از شهرهای کشور مقصد، مدارکی مانند لیست بسته بندی، بارنامه و غیره در اختیار آنها قرار می‌دهند. هنگامی که بار به مقصد می‌رسد تا ۴۸ ساعت هزینه‌ی انبار داری آن در فرودگاه رایگان است و صاحب بار تنها ۳۰ تا ۴۰ دلار جهت دریافت بارنامه و قبض انبار باید پرداخت کند. اما پس از ۴۸ ساعت در صورتی که صاحب بار جهت ترخیص بار به گمرک فرودگاه مراجعه نکند بر اساس حجم، نوع بار و وزن آن هزینه‌ی انبارداری نیز برای ایشان محاسبه می‌شود.


چگونه بار فریت شده را به محل اقامت خود حمل کنیم؟

پس از تحویل بار از گمرک فرودگاه و انجام کارهای اداری آن، دو راه برای حمل بار تا محل اقامت شما وجود دارد.

  • راه اول اجاره ون یا وانت از خود فرودگاه که قطعا هزینه‌ی بسیار زیادی را برای شما دارد و اصلا به صرفه نیست.
  • راه دوم اجاره ساعتی و روزانه ماشین‌های اجاره‌ای U_Haul که سایزها و اندازه‌های مختلفی دارند. شما می‌توانید متناسب با حجم بار خود هر کدام از این ماشین‌ها را اجاره کنید. هزینه‌ی اجاره‌ی این ماشین‌ها بسیار کمتر از ون‌های فرودگاه است و مقرون به صرفته‌تر هستند.