فریت بار از چین | ارسال بار از چین چگونه انجام می‌شود؟

 

فریت بار از چین | ارسال بار از چین چگونه انجام می‌شود؟
 

فریت بار برای افرادی مورد استفاده قرار می‌گیرد که قصد دارند برای زندگی، تحصیل، کار و غیره به خارج از کشور رفته و اسباب و وسایل زندگیشان را نیز با خود به کشور جدید ببرند. مشخصا میزان حجم و وزن این وسایل بیشتر از حد مجاز برای هر مسافر است. از این رو وسایل را معمولا دو روز قبل از پرواز فریت کرده و به کشور مقصد می‌فرستند. فریت بار از چین از مواردی است که امروزه کاربرد زیادی دارد. این کار در واقع نوعی ارسال خصوصی کالا محسوب می‌شود و جنبه‌ی تجاری ندارد.


فریت بار از چین

کشور چین با جمعیتی بالغ بر ۱،۳۵۳،۸۲۱،۰۰۰ نفر یکی از کشورهای پهناور در منطقه‌ی آسیای شرقی است که جایگاه دومین اقتصاد بزرگ دنیا را دارد. پکن، شانگهای و گوانگژو از شهرهای مهم کشور چین هستند. تولیدات و محصولات این کشور در بسیاری از کشورهای جهان به فروش می‌رسند. درجه‌ی کیفیت این محصولات متنوع است. اما محصولات با درجه‌ی کیفیت برتر عمدتا به کشورهای آمریکایی، اروپایی و برخی از کشورهای حاشیه‌ی خلیج فارس صادر می‌شوند.

کشور چین یکی از وارد کنندگان اصلی کالا به کشورمان محسوب می‌شود. طبق آمارهای ثبت شده فقط در سال ۹۶ بیش از ۱۳ میلیارد دلار کالا از این کشور وارد ایران شده است. برخی از کالاهای وارداتی از چین به ایران عبارتند از: مواد اولیه، مواد خوراکی و مرکبات، خودرو، قطعات خودرو و غیره. این اقلام عمدتا از طریق حمل و نقل دریایی وارد ایران می‌شوند.

بسیاری از ایرانی‌ها به دلیل پیشرفت اقتصادی چشمگیر کشور چین در سالهای اخیر، برای کار، زندگی و یا تحصیل راهی این کشور شده‌اند. مهاجرین ایرانی در راه برگشت به ایران وسایل خود را بصورت فریت بار از چین به ایران منتقل می‌کنند. زیرا معمولا حجم بار آنها بیشتر از وزن مجاز مسافری است.


کالاهای مجاز برای فریت بار

برخی از کالاهای مجاز برای فریت بار عبارتند از کلیه‌ی اسباب و وسایل منزل اعم از تخت، مبلمان، کمد و غیره، مواد خوراکی و خشکبار، کتاب، حیوان خانگی و لوازم شخصی.

برای انتقال بار به صورت هوایی و فریت بار محدودیت وزنی وجود ندارد. اما پیشنهاد می‌شود کالاهایی را انتخاب کنید که جای کمتری می‌گیرند. اگر حجم کالاهای شما بسیار زیاد است بهتر است از حمل و نقل دریایی استفاده شود زیرا هزینه‌ی ارسال بار بصورت هوایی بسیار گران‌تر از روش دریایی است. با این وجود حمل و نقل هوایی روشی امن و پرسرعت برای ارسال بار است.


مدت زمان ارسال بار بصورت فریت بار

مشخصا بسته به مسیری که کالا باید طی کند، مدت زمان ارسال بار متغیر است. مدت زمان لازم برای ارسال بار به صورت فریت بار از چین حدود ۳ تا ۴ روز طول می‌کشد.


کالاهای دارای ممنوعیت برای فریت بار

ورود برخی از کالاها به دلیل به خطر انداختن ایمنی هواپیما و یا مغایرت مذهبی به ایران ممنوع است. از جمله‌ی این کالاها می‌توان به ادکلن، مواد آرایشی، سرکه، الکل، طلا و نقره، ارز، اشیاء عتیقه و غیره اشاره کرد.

برای ارسال کالا به صورت فریت بار حضور شخص فرستنده و یا یکی از  اقوام درجه‌ی ۱ وی الزامی است.

بسته بندی کالاها باید به گونه‌ای باشد که تا حد امکان از تکان خوردن و حرکت لوازم خودداری کند. برای محافظت از وسایل شکستنی مانند ظروف شیشه‌ای و چینی بهتر است از نایلون‌های حباب دار استفاده شود. بسته بندی‌ها در وزن‌های ۴۵، ۱۰۰، ۲۵۰، ۵۰۰ و ۱۰۰۰ کیلوگرمی می‌باشد.