فریت بار به اروپا

 

فریت بار به اروپا
 

همانطور که در مقالات گذشته بررسی کردیم زمانی که فردی قصد عزیمت به خارج از کشور را دارد به‌عنوان مثال قصد مهاجرت به کشورهای خارجی را دارد، می‌تواند لوازم زندگی‌اش را به کشور مقصد به ‌اصطلاح فریت (freight) کند. خدمات فریت کردن بار خیلی شبیه به ارسال بار به شهرستان‌ها و یا استفاده از خدمات یک شرکت باربری تهران می‌باشد، با این تفاوت که مقصد بار فریت شده کشور دیگری است و بخش عمده کار در داخل ایران انجام می‌شود. در این مقاله از کاراپست قصد داریم به بررسی فریت بار به اروپا بپردازیم.


فریت بار به اروپا

ارسال بارهوایی به اروپا را فریت بارهوایی می‌گویند. هر مسافری که عازم اروپا می‌باشد تنها مجاز به همراه داشتن مقدار مشخصی بار در هنگام سفر می‌باشد و به ازای مازاد بار باید در پای کانتر پرواز جریمه هنگفتی را پرداخت نماید، در این مواقع بهترین پیشنهاد به فرد برای کاهش هزینه‌ها فریت بار به اروپا می‌باشد.

اگر شما عازم مسافرت به اروپا می‌باشید پس برای فریت بار نیازمند بلیت و پاسپورت هستید، اما اگر قصد شما از فریت ارسال سوغات و یا هدیه و یا هرگونه وسیله‌ای برای دوستان و آشنایانتان می‌باشد دیگر نیازی به ارائه بلیت و پاسپورت برای فریت بار به اروپا ندارید.

اگر شما تاجر هستید و بار شما حالت تجاری دارد در این صورت شما نیازمند ارائه دادن کارت بازرگانی هستید. ازجمله مواردی که در ارسال بار به اروپا انجام می‌گیرد می‌توان به ارسال وسایل منزل، ارسال مبلمان، ارسال تابلو فرش، ارسال فرش، ارسال و صادرات صنایع ‌دستی، ارسال میوه، ارسال سبزیجات، ارسال قارچ، ارسال خشکبار، ارسال و صادرات زعفران، ارسال بار تجاری به اروپا، ارسال و صادرات چینی‌آلات و همچنین تمام مواردی که شامل ارسال بار تجاری به اروپا می‌شود را نام برد. زمانی که بار شما به شهر مقصد در اروپا رسید تا 48 ساعت در انبار نگهداری می‌شود. پس از گذشت این زمان شما می‌بایست هزینه انبارداری را نیز پرداخت کنید. حال که به بررسی بارهای مجاز پرداختیم آیا می دانید چه کالاهایی جهت فریت بار ممنوع است؟


چه کالاهایی جهت فریت بار ممنوع است؟

ارسال وسایلی که برای ایمنی هواپیماهای مسافری خطری ایجاد کند ممنوع می‌باشد. قوانین حکومتی و گمرکی در ایران، خروج شی قیمتی، عتیقه، کتب خطی، چاپ سنگی، قطعات پشت‌نویسی شده، اوراق مینیاتور، طلا و نقره، سنگ‌های قیمتی، ارز، پول رایج کشور، تابلوهای اصل، قالی و قالیچه‌های دست‌بافت عتیقه، اسلحه، مهمات و تجهیزات نظامی و هرگونه اشیاء تاریخی و میراث فرهنگی به طور کل از طریق فریت بار ممنوع می‌باشد.


بارنامه فریت بار

برای فریت بار یک بارنامه صادر می‌شود. این بارنامه حاوی اطلاعات مسافر مثل شماره تماس مسافر و آدرس می‌باشد. در اصل این بارنامه یک کد 11 رقمی است که بر روی برچسب چسبانده می‌شود. این برچسب بار درواقع نوع بار، مبدأ و مقصد و همچنین تعداد بسته‌ها را نشان می‌دهد. این برچسب باعث می‌شود بارها به‌راحتی قابل شناسایی باشند و در حین پرواز مشکلی برای حمل‌ونقل شان به وجود نیاید.


چقدر طول می‌کشد تا بار به مقصد برسد

زمان رسیدن بار به اروپا به عوامل مختلفی مانند طول مسافت و نوع خط هوایی بستگی دارد که می‌تواند بین دو تا شش روز متغیر باشد. لازم به ذکر است که در بیشتر موارد بار فریت شده بعد از گذشت چهار روز در شهر موردنظر شما در اروپا قابل دریافت می‌باشد.