• پست سریع داخلی
  • پست سریع داخلی
  • پست سریع داخلی
  • پست سریع داخلی

پست داخلی - ارسال بار به تهران و شهرستان ها

 

پست داخلی همواره یکی از پرکاربردترین و مهم ترین خدماتی است که شرکت های پستی آن را ارایه می کنند. از انجایی که کشورعزیز ما دارای وسعت جغرافیایی زیادی است لذا ارسال بار به تهران و شهرستان ها از نیازهای اساسی مردم در زمینه پست داخلی است .

پست داخلی

شرکت کاراپست در سال 1386 شمسی تاسیس گردید و شهرت خود را مدیون کیفیت مطلوب خدمات و قیمتهای مناسب خود می داند. کاراپست اولین شرکت حمل سریع هوایی ایرانی بوده که با ارائه سریعترین و مطمئن ترین خدمات پست داخلی و بین المللی و رعایت استانداردهای لازم در عرصه پست سریع و خدمات تکمیلی تحویل بسته های پستی به تمامی کشورها فعالیت دارد.

ارسال بار به تهران و شهرستان ها

خدمات تحویل یک روزه داخل کشور گزینه ای مورد اطمینان و مناسب جهت تحویل مرسولات در روز بعدی کاری در شهر مورد نظر می باشد. خدمات مذکور فقط قابل ارائه مابین و یا داخل شهرهای مذکور با شعبه فعال کاراپست می باشد. پیگیری لحظه به لحظه مرسولات با استفاده از سرویس رهگیری مرسولات پستی به صورت آنلاین, امکان اطلاع سریع و مشاهده نام دریافت کننده کالا را کمی پس از تحویل, فراهم نموده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با امور مشتریان کاراپست تماس حاصل فرمایید.

تاریخچه پست در ایران

ایرانیان نخستین ملتی بودند که از حدود سه هزار سال پیش در زمان سلسله هخامنشی اقدام به تاسیس تشکیلات منظم پست داخلی با عنوان "چاپار" کردند. ایرانیان این تشکیلات اداری را از روزگاران بسیار دور بنیان گذاری و سازماندهی کردند تا تمامی امور ارتباطی ایران زمین و ارسال بار خود از آن طریق انجام شود. در واقع در ایران باستان، چاپارخانه ها مشهورترین و حساس ترین تشکیلات اداری هخامنشیان بودکه گروه چابک سواران آن با اسب های تند رو و طی مسافت های طولانی، ارتباط دایمی بین مرکز و ایالات را برقرار می کردند و در کوتاهترین زمان اخبار و گزارش های واصله از گوشه و کنار ممالک را به مرکز و از مرکز به دور ترین نقاط کشور می بردند. در‌واقع این این چارپاخانه ها وظیفه پست سریع داخلی را به عهده داشتند.

پست در ایران تا پیش از سال ۱۲۵۸ شمسی به صورت یک اداره بود و تمامی امور پستی توسط آن انجام می‌شد تا اینکه ناصر الدین قاجار دستور تأسیس وزارت پست را صادر کرد. کشور ایران در سال ۱۲۶۴ دارای ۷ خط اصلی و پنج خط فرعی پستی بوده است.

با تأسیس اتحادیه پستی جهانی، ایران به عنوان یکی از نخستین کشورهای دنیا به عضویت این اتحادیه درآمد. در دوره امیرکبیر تحولات تازه‌ای در پست داخلی کشور رخ داد و پست نوین بنیان‌گذاری شد. در این دوره سرویس‌های پستی منظم بین شهرها ایجاد، تعرفه‌های پستی تعیین و قوانین پستی نیز به تصویب رسید.

در سال ۱۲۸۸ وزارت پست تشکیلاتی نو یافت و با اداره تلگراف ترکیب و وزارت پست و تلگراف نامیده شد. در اواخر سال ۱۳۰۸ با خرید سهام شرکت تلفن، وزارت پست و تلگراف و تلفن شکل گرفت. سپس در سال ۱۳۶۷ شرکت پست با عنوان «شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران» به عنوان یک شرکت مستقل دولتی تأسیس شد.

این شرکت در سال 1394 از «شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران» به «شرکت ملی پست» تغییر ساختار داد تا امکان فعالیت دو اپراتور خصوصی به عنوان اپراتورهای پستی کشور فراهم شود. هدف از تغییرات قانونی و ورود بخش خصوصی به این حوزه، کاهش هزینه‌ها برای شرکت پست بوده است.