• حمل و نقل مرکب

حمل و نقل مرکب - پست سریع بین المللی

 

حمل و نقل مرکب یا ترکیبی(MTO) نوعی از حمل و نقل مرسولات تحت یک قرارداد واحد است با این تفاوت که حداقل از دو راه (هوایی، ریلی، زمینی، دریایی) برای ارسال مرسوله و معمولاً در پست سریع بین المللی استفاده می شود. پیشینه این متد، قدمت زیادی دارد و به نوعی از قرن هفدهم میلادی، این نوع حمل و نقل به نحوی انجام شده است.

این شیوه حمل و نقل در طی زمان تکمیل تر گردیده است و پس از گذراندن جنگ جهانی اول که در آن حمل و نقل هایی بین انگلیس و فرانسه صورت گرفت، به پختگی نسبی رسید. امروزه شرکت های پستی از نسخه به روزرسانی شده و پیشرفته تر همان شیوه حمل و نقل مرکب را به عنوان یکی از خدماتشان به مشتریان خود ارائه می کنند. شرکت پستی تحت قرارداد مسئولیت کل ارسال را علی رغم اینکه مرسوله با روش های گوناگون در مسیر، به مقصد می رسد بر عهده می گیرد. هدف از به انجام رساندن این نوع از حمل و نقل، بهینه کردن هزینه ها و همچنین صرفه جویی در زمان به صورت بهینه است.


مزایای حمل و نقل مرکب

 

  • بهینه کردن زمان از دست رفته: شرکت هایی که مسئولیت ارسال کالا را بر عهده دارند، مسیرهای ارتباطی خود را گسترش می دهند و بهترین مسیر ممکن را برای حمل و نقل مرکب انتخاب می کنند و این منجر به کم شدن زمان از دست رفته می شود.
  • کاهش میزان مجوزات لازمه: هنگامی که حمل و نقل تحت عنوان حمل مرکب به انجام می رسد، تعداد مجوزات و اسناد لازمه برای ارسال مرسوله به نسبت زمانی که فرآیند توسط مشتری کنترل می شود و از چند مسیر گوناگون توسط مشتری به مقصد می رسد، کمتر می گردد.
  • صرفه جویی در هزینه
  • وجود یک طرف قرارداد: یکی از مزایای دیگر این روش این است که یک شرکت پستی وظیفه ارسال را به عهده می گیرد و برای تمامی مراحل ارسال مشتری فقط با همان شرکت طرف حساب می باشد.
  • کاهش هزینه صادرات: فواید ذاتی حمل و نقل مرکب به کاهش هزینه های صادرات کمک می کند و همین امر باعث می گردد که مشتری برای ارسال کالاهای خود با هزینه تمام شده کمتری مواجه شود و با قیمت بهتری وارد بازارهای بین المللی گردد.

 


حمل و نقل مرکب - پست سریع بین المللی

چینش و برنامه ریزی حمل و نقل در این روش نیازمند تخصص می باشد. حمل کالای تجاری شما از درب محل فرستنده کالا به صورت هوایی یا دریایی تا گمرکات امام خمینی یا بندر عباس و ترانزیت کالا به مقصد نهایی از گمرک و مناطق ویژه در جنوب ایران در تخصص ماست. با بهره مندی از این سرویس به شما اطمینان می‌دهیم که حمل سریع و آسان کالای شما تا مقصد نهایی با کاراپست امکان پذیر می‌ باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این سرویس میتوانید با کارشناسان فروش کاراپست تماس حاصل فرمایید.