پست بین المللی - ارسال بار به خارج از کشور

 

پست بین المللی - ارسال بار به خارج از کشور
 

چند سالی می‌شود که پست بین المللی و ارسال بار به خارج از کشور از دوش شرکت ملی پست ایران برداشته شده و به بخش خصوصی و شرکت های حمل و نقل هوایی واگذار شده است. این اتفاق را می‌توانیم یک پیشرفت برای صنعت حمل و نقل بین المللی ایران بدانیم.

در بین انواع روش های حمل و نقل و ارسال بار به خارج از کشور مجاری هوایی آسان ترین و سریع ترین هستند و با توجه به نیاز شما می‌تواند انتخاب مناسب باشد.

در حال حاضر رقابت بین شرکت های حمل و نقل هوایی و پست بین المللی بر سر چهار مورد است:

کیفیت ارسال کالا و ارسال بار به مقصد، نحوه رهگیری مرسولات توسط مشتری، سرعت، قیمت

کاراپست با ارائه خدمات متنوع و سرعت بالا، امکان پیگیری لحظه ای برای تمام مرسولات و تضمینِ سلامت کالا در مسیر حمل و نقل تا رسیدن به مقصد افتخار همراهی شما عزیزان را دارد تا آسودگی و خیالی راحت بابت ارسال کالا داشته باشید.


و انواع سرویس های ارسال کالا عبارتند از:

 • DTD درب به درب
 • ATD فرودگاه مبدا تا درب مقصد
 • ATA فرودگاه تا فرودگاه
 • DTA درب مبدا تا فرودگاه مقصد
 • DDP یا خرید، حمل، ترخیص و تحویل

برآورد هزینه پست بین المللی

حمل و نقل هوایی و خدمات دهندگان پست بین المللی هیچ تمایلی به ارائه یک مدل ثابت برای همه متقاضیان خود ندارند و در هر حمل و نقل توجه خاصی به جزئیات می‌شود، از این رو یک فرآیند شخصی سازی شده برای مشتریان و محموله‌های آنها در نظر گرفته می‌شود.

برآورد هوایی مرسولات نیازمند آگاهی دقیق از نوع بار و وزن بار است و این موارد به‌علاوه امکان ارسال با خطوط هوایی متفاوت باعث شده تا برآورد قیمت فقط از طریق گفتگو و دریافت مشاوره از کارشناسان هر شرکت هوایی به صورت مجزا انجام شود.


محاسبه وزن و حجم بار برای حمل و نقل هوایی

در حمل و نقل هوایی (فریت هوایی) وزن حقیقی (Gross Weight) و وزن حجمی Volume weight بایستی مورد توجه دقیق قرار بگیرد.

 • وزن حقیقی: همان وزن واقعی است که در فرودگاه با روی باسکول رفتن بار مشخص می‌شود.
 • وزن حجمی: با توجه به ابعاد بار پس از بسته بندی مشخص می‌گردد.

  وزن حجمی

  مثال: برای یک بسته با طول و ارتفاع و عرض ۱۰۰ سانتی متر (بسته با یک متر مربع حجم ) در قیمت هر کیلو بار هوایی

  مثال وزن حجمی

   در واقع به ازای هر یک متر مربع حجم، ۱۶۷ کیلوگرم وزن حجمی در حمل و نقل بار هوایی لحاظ می‌شود.

  توجه داشته باشید که در اکثر موارد نرخهای هواپیمایی‌ها بر اساس وزن‌های زیر ۴۵ کیلو گرم، ۴۵ تا ۱۰۰ کیلو گرم، ۱۰۰ تا ۲۵۰ کیلو گرم، ۲۵۰ تا ۵۰۰ کیو گرم و… متفاوت است و با افزایش وزن محموله نرخ ” واحد ” کرایه حمل در خدمات حمل و نقل بار کاهش پیدا می‌کند.


تعرفه هزینه های حمل و نقل شرکت کاراپست

کاراپست، امکان مشاهده نرخ خدمات پستی را از طریق سامانه‌ای الکترونیکی به نام سامانه محاسبه نرخ مرسولات پستی در بازه اینترنتی فراهم آورده است و شهروندان می‌توانند با ورود به این سامانه نرخ استفاده از خدمات پستی مورد نظر خود را در اشکال مختلف پست و باتوجه به مسافت مقصد موردنظر خود محاسبه کنند.


کالا هایی که حمل نمی‌شوند!

در پایان پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد ارسال بسته به کشورهای مختلف را دارید حتما از لیست کالا هایی که حمل نمی‌شوند و قوانین و مقررات ممنوعات پستی کشور مقصد آگاه باشید تا در بازرسی‌های اولیه با مشکل رو به رو نشوید. به طور مثال برای کشوراسترالیا آلو، چای، گندم و لیمو، برای کشور ارمنستان طلا، نقره و انواع سنگ ها و جواهرات و برای کشور ژاپن آلو، انجیر، بادام زمینی، زیتون،شاهدانه غیرمجاز است.